Menu

H Ε.Α.Π. πρωταθλήτρια στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Παίδων Κορασίδων της ΕΣΣΠ.

Η ομάδα παίδων κορασίδων της ΕΑΠ στα τελικά Ελλάδος για πρώτη φορά στην ιστορία της! Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας σήμερα για την τέταρτη αγωνιστική του περιφερειακού πρωταθλήματος της ΕΣΣΠ επί της πολυπρωταθλήτριας ομάδας του θεσμού ΣΟΠ, με 3.5 – 2,5. Μετά από ένα παιχνίδι διάρκειας 4 ωρών με πολλές ανατροπές σε όλες τις σκακιέρες, ο Νίκος Σκανδάμης έδωσε την μεγάλη τελευταία νίκη που στέλνει την ομάδα μας στην τελική φάση του Πανελληνίου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Παίδων Κορασίδων που για το 2017 θα πραγματοποιηθεί στην Θεσσαλονίκη τα μέσα Δεκεμβρίου.

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά που βοήθησαν να πραγματοποιηθεί η μεγάλη αυτή επιτυχία. (Νάσος Τρίγκας, Νίκος Σκανδάμης, Πανορμίτης Χριστοδούλου, Κωνσταντίνος Κούτρας, Χρήστος Μαστρογιαννόπουλος, Μαρίνα Γκολφινοπούλου, Αννα Μαρία Τζωρτζίδη και Γεωργία Χριστοδούλου).

Αναλυτικά η βαθμολογία της διοργάνωσης

.
Διαβάστε περισσότερα...

Ο Γιάννης Κόλλιας νικητής στο νεανικό τουρνουά ΕΑΠ και ΝΕΠ

Με την συμμετοχή 42 νεαρών σκακιστών και σκακιστριών πραγματοποιήθηκε το διήμερο 23 και 24 Σεπτεμβρίου τουρνουά rapid που διοργάνωσαν από κοινού η Ένωση Αθλοπαιδιών Πατρών και η Ναυταθλητική Ένωση Πατρών στον φιλόξενο χώρο του επιμελητηρίου Αχαΐας.

IMG 20170923 190145 Small

Νικητής στο 1ο γκρουπ ο Γιάννης Κόλλιας με 5.5 βαθμούς σε 6 αγώνες ενώ στην δεύτερη και τρίτη θέση βρέθηκαν τα αδέρφια Κωνσταντίνος και Δημήτρης Στεφάνου της με 5 και 4.5 βαθμούς αντίστοιχα

IMG 20170924 204757 Small

Στην κατηγορία κάτω των 10 ετών οι νικητές ήταν 1ος Αλυσανδράτος Σπύρος 2ος Αλυσανδράτος Αριστοτέλης 3ος Λάφκας Ιωάννης

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της κατηγορίας στην σελίδα http://chess-results.com/tnr304097.aspx?lan=1

Στο γκρουπ των κοριτσιών την πρώτη θέση κατέλαβε η Ιωάννα Τομαρά με 6 βαθμούς σε 6 αγώνες, στην δεύτερη θέση βρέθηκε η Γεωργία Χριστοδούλου με 4.5 βαθμους και τρίτη τερμάτισε η Βικτωρία Κοντοδήμου με 3 βαθμούς

IMG 20170924 204855 Small

Αναλυτικά αποτελέσματα στην σελίδα http://chess-results.com/tnr303903.aspx?lan=1

Στο β γκρουπ τα αποτελέσματα ήταν

1ος Σοφιανόπουλος Νικόλαος 6.5 βαθμοι σε 8 αγώνες

2ος Κοσώνης Παύλος 6.5 βαθμοι σε 8 αγώνες 3ος Covrig Κωνσταντίνος

6.0 βαθμοι σε 8 αγώνες

Στην κατηγορία κάτω των 8 ετών

1ος Αλιαι Αρντιτ

2ος Γιαννακόπουλος Νικόλαος

3ος Λάφκας Δημήτριος

Ενώ στα κορίτσια 1η η Δέσποινα Αργυροπούλου

IMG 20170924 192433 Small

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στην σελίδα http://chess-results.com/tnr304078.aspx?lan=1

.
Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS

Μπάσκετ Ανδρών

Βόλεϊ ανδρών

Βόλεϊ Γυναικών

Πυγμαχία.